Атестація поліцейських в Харкові майже завершена

Photo: Леонід Маслов отримує подяку від керівника Нацполіції

Директор СЕНС Леонід Маслов завершив участь в роботі атестаційних комісій з оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських (колишніх працівників міліції) Харківської області, яка проводилася відповідно до статті 57 Закону України «Про Національну поліцію» та Інструкції МВС №1465.

Представники громадськості, які брали участь в роботі комісій, у тому числі з атестації працівників 3 категорії, яка тривала більше місяця, отримали офіційні подяки від керівництва поліції.

Як відомо, результати атестації, окрім особової справи поліцейського, грунтувалися на результатах двох комп’ютерних тестів (на загальні здібності і на професійні знання)

Леонід Маслов повідомив, що за наслідками атестації 1 категорії (заступники керівника обласного управління, начальники управлінь, начальники відділів та відділень) проходило атестацію 53 особи, з яких було звільнено 11, понижено в посаді  — 7, підвищено — 3, визнано такими, що відповідають займаним посадам —  30,  один звільнився за власним бажанням і один (Черьомухін М.П.) знаходиться на лікарняному і буде проходити остаточну співбесіду після одужання (він пройшов тести, первинну співбесіду та допит на детекторі брехні). За наслідками атестації 378 поліцейських 2 категорії (заступники начальників відділів, відділень, керівники служб) 65 звільнено, 94 понижено в посадах, 30 підвищено, троє подали рапорти на звільнення за власним бажанням до початку атестації.

Кількість решти поліцейських (3 категорія), що підлягали атестації, склала 6016 осіб, з яких 605 до початку атестації подали рапорти на звільнення, 350 не з’явилися для комп’ютерного тестування, 29 не з’явилися на співбесіду після проходження тестів без поважних причин. Всього таким чином в процедурі взяло участь 5032 особи, з яких звільнено було 201, понижено — 264, підвищено — 376.

Категорія Підвищено Залишено Понижено Звільнено
1 4% 59% 14% 22%
2 8% 49% 25% 17%
3 7% 83% 5% 4%

Атестація батальонів, котрі перебувають в зоні АТО, відбудеться пізніше.
Спеціальні підрозділи поліції (ДСБЕЗ, БНОН, підрозділи боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми, і т. ін.) атестувалися окремо. Відомо лише, що з ДСБЕЗ звільнено більше третини співробітників.

Л.К.Маслов, як і інші члени комісій від громадськості, відмітили чесність і прозорість процесу атестування і поскаржилися на низький середній рівень загальних здібностей і професійних знань персоналу поліції. Л.К.Маслов зауважив, що незважаючи на масові поновлення звільнених поліціянтів за їхніми судовими позовами, до безсумнівних позитивних результатів атестації можна, окрім всього іншого, віднести:

  • надання “службових ліфтів” молодим мотивованим і старанним працівникам, які були помічені і отримали змогу просування по службі; непоодинокими були випадки пропозицій кращих посад безпосередньо поліцейськими-членами комісій;
  • підвищення загального рівня всіх працівників поліції, котрі (іноді вперше) змушені були відкрити і вивчати Конституцію і закони України;
  • співпраця, порозуміння і поглиблення професійних зв’язків між патрульною поліцією та “старою” поліцією внаслідок співпраці керівників цих служб в комісіях (раніше внаслідок певних причин існувалі певні протиріччя між цими службами).

Ми сподіваємося, що ті працівники поліції, які були справедливо вигнані і поновлюються виключно з мотивів правової недосконалості процедури, тим не менше закінчать свою кар’єру і не будуть допущені до вирішення питань захисту і безпеки наших сімей, а також закликаємо касаційні інстанції зламати практику розгляду їх позовів виключно з мотивів порушення прав звільнених працівників самим по собі фактом їх атестації.

Нагадаємо, що Окружним адміністративним судом міста Києва розглядається справа № 826/27744/15 за позовом Профспілки атестованих працівників ОВС України про скасування наказу Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б. № 1465 «Про затвердження інструкції про порядок проведення атестування поліцейських» від 17.11.2015 року, який зареєстрований Міністерством юстиції України 18.11.2015 № 1445/27890.

Читайте також: 

Аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України «Про судовий збір».

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply