По допомогу до окупантів

Photo: Юхимович и Черната

Прокуратура сил АТО зупинила досудове розслідування у справі про вбивство «мобільної групи Ендрю». Слідчі чекають допомоги від російських «колег».

12 вересня 2016 року слідчий в особливо важливих справах військової прокуратури сил антитерористичної операції підполковник Юхимович Павло Всеволодович прийняв, а прокурор М.А.Черната затвердив (обидва на фото) постанову про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні №12015130500000578 від 02.09.2015, в ході якого раніше було пред’явлено підозру Долженку П.С., Свідру О.Г.  та Асосову А.Ю.

Вказане рішення було мотивовано необхідністю виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва. Слідчий не просить залучити для надання практичної допомоги кваліфікованих експертів ФБР, ізраїльських криміналістів або фахівців-балістиків з Німеччини. Юхимович та Черната пішли за допомогою напряму до окупантів.

В своїй постанові Юхимович П.В. вказує, що в ході здійснення досудового розслідування, з метою забезпечення завдань кримінального провадження, а саме повноти та неупередженості у розслідування всіх обставин вчинення кримінальних правопорушень, 09.09.2016 у порядку, передбаченому ст. 551 КПК України, органом досудового розслідування до Російської Федерації направлено запит про міжнародну правову допомогу, з метою проведення відповідних процесуальних дій, виконання якого потребує значного проміжку часу.

При цьому, в постанові не конкретизовано в чому полягає необхідність міжнародної правової допомоги з боку держави-агресора. Факт звернення з таким запитом дивує ще і з тих підстав, що всі встановлені «фігуранти» справи знаходяться в Україні.

На наше переконання, прийняття такого рішення зумовлено бажанням закинути справу за шафу.

За загальним правилом досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Процесуальним законом передбачено можливість продовжити строки досудового розслідування у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 КПК України. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Заступником Генерального прокурора України строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12015130500000578 від 02.09.2015 було продовжено до 8 місяців, тобто до 12 жовтня 2016 року.

Перспектив передати справу в суд до цього часу у слідства немає, оскільки за півроку жодних доказів які б викривали групу «наркобаронів-терористів» знайдено не було.

За таких умов зупинення досудового розслідування гарний шанс на те, що про справу забудуть, а може передадуть комусь іншому, а може ще щось станеться.

Дійсно, відповідно до ст. 280 КПК України досудове розслідування може бути зупинене після повідомлення особі про підозру у разі, якщо наявна необхідність виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва.

Проте залишається питання якої допомоги потребує слідчий Юхимович П.В. від органів російського режиму. Сподіваємось отримати на це відповідь найближчим часом.

 

Читайте також: 

Атестація поліцейських в Харкові майже завершена

Переатестація керівного складу Національної поліції Харківської області.

 

Published by: Дмитро Круговий

Leave a Reply