Поворотна фінансова допомога від ФОП. Міф податківців про фінансове посередництво

Надання фінансової допомоги не є фінансовим посередництвом і тому не є видом діяльності, забороненим для платників єдиного податку.

Останнім часом у бізнесменів викликає занепокоєння систематичне поширення податковими органами неправдивої, перекрученої інформації, пов’язаної із збоченним трактуванням Податкового кодексу України (надалі Кодекс). 

Податківці стверджують, що надання поворотної фінансової допомоги належить до коду 64 КВЕД “Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення” та є забороненим для здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності. Подібні інсинуації містяться в податковій консультації, яка досі не скасована, розміщені в системі «ЗІР» в підкатегорії 107.04 та розтиражована багатьма конформіськими бухгалтерськими ресурсами.

З цієї, м’яко кажучи, неадекватної трактовки закону, виходить, що якщо ви, будучи ФО-П, позичили сусіду 100 грн, то з наступного дня усю вашу виручку обкладуть ПДВ, ЄСВ і 18% податком з доходів разом з військовим збором, а також анулюють свідоцтво.

СЕНС відповідально заявляє, що подібні витівки податківців є фейком. Забороненим видом для спрощенців є не “надання фінансових послуг”, а “фінансове посередництво” (пункт 6) підпункту 291.5.1 статті 291 Кодексу). Ба більше, не всяка позика (поворотна чи безповоротна) належить до коду 64 КВЕД і точно не може бути “видом діяльності” якщо вона безоплатна (безвідсоткова).

Нашу позицію цілком розділяють Одеський окружний та П’ятий апеляційний адміністративний суд, які зазначили, що надання у якості фінансової допомоги власних коштів взагалі не може вважатись фінансовим посередництвом, оскільки операція фінансового посередництва пов`язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, тобто залучених коштів, які і передаються у позику.

 

Читайте також:

Легкове авто на підприємстві. Вимоги поліції про техогляд є незаконними

Чому суд присяжних відпустив Андрія Антоненка. Текст ухвали

Відвід суду присяжних на судовому засіданні по справі Шеремета

 

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply