Суд зобов’язав ДБР розслідувати злочин слідчих проти Антоненка

Печерський суд зобов’язав ДБР розпочати досудове розслідування за заявою про вчинення злочину слідчими Нацполіції 2 січня 2020 року проти підозрюваного Андрія Антоненка — спробою примусити до слідчого експерименту без участі вільно обраного захисника.  

Ухвалою Печерського районного суду м.Києва від 25.02.2020 у справі №757/618/20-к задоволено скаргу Кругового Дмитра Сергійовича на бездіяльність ТУ ДБР щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання відповідної заяви. Зобов’язано внести відомості до ЄРДР за заявою Кругового Д.С., розпочати досудове розслідування та через 24 години надати заявнику витяг з ЄРДР.

04 січня 2020 року Дмитро Круговий, адвокат Андрія Антоненка, направив до територіального управління ДБР заяву про вчинення злочину працівниками ГСУ Національної поліції України, яка була отримана того ж дня о 21:16. Заява мотивована тим, що 02 січня 2020 року в проміжок часу приблизно з 19 год 40 хв і до 22 год організована група осіб у складі старшого слідчого ГСУ НП України Катинського Олексія Ярославовича, який діяв спільно, за попередньою змовою, разом з іншою посадовою особою Національної поліції, за вказівками третьої невстановленої особи, які вони ймовірно отримували телефоном, вчинили діяння, які утворюють закінчений замах на злочин, передбачений частиною 1 статті 374 Кримінального кодексу України, а саме грубе порушення права на захист.

Нагадаємо, що слідчі намагалися примусити підозрюваного взяти участь у слідчому експерименті без його захисників.

Читати також:

Антоненко під вартою. Апеляційний розгляд не відбувся через хворобу судді

Офіційна заява захисту Андрія Антоненка

Зріст Антоненка. Матеріали експертиз слідства

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply