Онлайн консультаціяинвалид войны или убд
0 +1 -1
Алекс Кравченко спросил 4 года назад

Овир  Кременчуга отказывается предоставить льготу на сплату госпошлины за оформление загранпаспорта мне инвалиду войны 3 группы. Мотивируя тем что эта льгота положена всем инвалидам . Но только 1 и2 группы. Хотя учасники боевых действий этим правом пользуются. Правомерно ли это?

1 ответ
0 +1 -1
Ірина Шрамко Админ. ответил 4 года назад

Доброго часу доби, Алекс!
У відповідь на Ваше питання зазначаємо наступне.
Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» розрізняє декілька категорій ветеранів війни, а саме учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни. Ці категорії мають схожі пільги, але існують деякі відмінності.
Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
До інвалідів війни належать, зокрема, особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) чи пов’язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Великої Вітчизняної воєн або з участю в бойових діях у мирний час.
Статус учасника бойових дій та інваліда війни підтверджується відповідним посвідченням.
Ці категорії осіб мають різні пільги, проте і ті і інші мають право на пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.
Вартість отримання паспорту громадянина України для виїзду за кордон складається з кількох частин:
— державне мито;
— вартість послуги;
— вартість бланка.
На превеликий жаль пільги передбачені лише щодо сплати держмита. Розмір та порядок сплати державного мита регулюються відповідним Декретом Кабінету Міністрів України.
Цим декретом передбачена 50% знижка за видачу громадянам України паспортів для виїзду за кордон, документів, які їх замінюють, а також за/або обмін цих документів учасникам громадянської і Великої Вітчизняної воєн, інших бойових операцій щодо захисту СРСР і Української РСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії, та колишнім партизанам.
Стосовно інвалідів, то дійсно, відповідно до п.18 ст. 4 цього Декрету пільги мають лише інваліди І-ї та ІІ-ї груп.
Вартість послуги визначається Постановою Кабміну від 4 червня 2007 року № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання», а вартість бланку визначається виробником.
Підсумовуючи, якщо Ви маєте статус учасника бойових дій, орган ДМС зобов’язаний надати Вам 50% знижку на сплату держмита.