Справа Антоненка. Суд поскаржився на людей.

Публікуємо скаргу від 26.03.2021 суду присяжних на дії осіб, які організовують акції протесту біля будівлі суду та «бурне обговорення» в Facebook, де «в постах і коментарях звучать неоднозначні висловлювання на адресу суддів та присяжних, що мають характер погроз та закликів щодо розправи, з метою схиляння суду до прийняття рішення, необхідного певній групі осіб«.

Суд також вважає, що в коментарі користувача Facebook «От її хата якраз і має горіти» вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 377 КК України (погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо судді, народного засідателя чи присяжного). З власних джерел суд нібито дізнався про кримінальне провадження, відкрите  СВ ВП № 3 Шевченківського УП ГУНП в м. Києві з цього приводу.

Нагадаємо, що Шевченківський суд з 25.08.2020 (тобто вже більше 7 місяців) розглядає справу №761/25689/20 за обвинуваченням п.Антоненка, п.Дугарь і п.Кузьменко у вбивстві журналіста Павла Шеремета 20.07.2016. Андрій Антоненко весь час з моменту затримання 12.12.2019 перебуває під вартою, Юлія Кузьменко — з серпня 2020 під цілодобовим домашнім арештом, а Яна Дугарь — під заставою.

Всупереч вимогам статті 322 КПК України, яка приписує розглядати справу безперервно, а щодо ув’язнених осіб — першочергово, за 7 місяців відбулося всього 13 засідань. Суд за весь цей час не спромігся дослідити 7 з загальної кількості 28 томів доказів, поданих прокурором.

Ухвалою від 09.12.2020 суд перевів слухання в «закритий режим», нібито «для забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні», оскільки невідомі особи, які перебували в залі, голосно кричали, нецензурно та зневажливо висловлювались на адресу суду присяжних, прокурора. Фактично у такий спосіб мати і дружина пана Антоненка були покарані за дії «невдомих осіб», яких суд не спромігся встановити. Крім того, суд і присяжні не віднесені до «осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні» ані КПК ані Законом України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у  кримінальному судочинстві», тож закрите судове засідання не призначається в інтересах їхньої безпеки. Остання гарантується цілодобово самим статусом. Як видно зі звернення суду на адресу Генерального прокурора і ВРП, закритий режим не допоміг цим особам ізолюватися від неприємних для них контактів з громадськістю.

не місце зараз у судовому засіданні вигукувати. Ми нє в циркє і ні на яких Майданах зараз перебуваємо.

Нагадаємо також, що в засіданні 23.03.2021 головуюча суддя Голуб щодо привітання «слава Україні» від народного депутата пані Корчинської заявила (дослівно): «не місце зараз у судовому засіданні вигукувати. Ми нє в циркє і ні на яких Майданах зараз перебуваємо«. Слова «слава Україні» і «Майдан» були прирівняні до «цирку».

Читайте також

Вбивство Шеремета. Де бреше прокурор? Усі факти стисло

Захист Антоненка скаржиться на втручання в правосуддя. Документ.
Добавить комментарий