Верховна Рада підтримала законопроект щодо оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів

Відповідний законопроект був прийнятий Верховною Радою 13 липня, за зміни щодо оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів проголосувало 286 народних депутата.

 

Е-резиденство створює умови, за яких іноземні громадяни матимуть змогу вести підприємницьку діяльність в Україні за більш вигідних умов. Законопроект розрахований передусім на представників креативних та IT індустрій.

Відтепер Е-резиденту надаються права фізичної особи-підприємця, що передбачає спрощену систему оподаткування, звітності, та сплату єдиного податку для третьої групи без сплати ПДВ, яка складає 5% від загального прибутку. Тобто розмір податку для іноземців буде таким, як і для українських ФОПів (без найманих працівників)

 

Е-резидентство надає такі можливості:

  • Іноземці зможуть віддалено зареєструвати ФОП завдяки порталу державних послуг “Дія”;
  • Відкривати банківський рахунок на території України онлайн;
  • Вести підприємницьку діяльність в юрисдикції України;
  • Отримувати електронні довірчі послуги;

 

Також пропонується надати можливість фізичним особам-підприємцям, які зареєстровані як Е-резиденти вести розрахунки виключно в безготівковій формі.

 Прогнозується, що цей законопроект створить сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій та завдяки податкам буде сприяти поповненню бюджету країни, по оцінкам експертів це щонайменше 1 500 000 доларів на рік

 

Читайте також:

Креативна реклама чи замах на традиційні цінності. А як вважаєте ви?

Хто такий Монастирський

Різниця між завдатком і авансом

 

Published by: Kseniya Malaya

Leave a Reply