Законопроект про нову Національну програму інформатизації (6241)

Закон “Про національну програму інформатизації”, що мав сприяти створенню сучасної інформаційної інфраструктури, був прийнятий ще у 1998 році, але з того часу не змінювався, а отже перестав відповідати сучасним реаліям та неузгоджувався з новими законами прийнятими щодо цифротизації і суттєво гальмував процес трансформації. 

 

Міністерство цифрової трансформації, яке було створене державою у 2019 році, покликане сприяти всебічний реалізації державної політики в сфері цифротизації, проте початок пандемії висвітлив багато проблем в процесі перетворення серед яких недостатня цифрова освіченість більшості населення. Отже за рішенням Кабінету Міністрів 28 жовтня Уряд схвалив законопроект про внесення змін до основного закону з метою пришвидшення цифрової трансформації України. 

Законопроект зареєстрований 1.11.2021 за №6241

Внесені зміни, на думку законотворців, завдяки новим положенням, дозволять подолати цифрову нерівність серед населення, посилять информацийну безпеку та захист від кібер атак і в результаті сприятимуть інтеграції України в сучасний світовий інформаційний простір. 

 

Читайте також:

Верховна Рада підтримала законопроект щодо оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів

Хто такий Монастирський

 

Published by: Kseniya Malaya

Leave a Reply