Білоруське КДБ і вбивство Шеремета. Заява захисту Антоненка у зв’язку із плівками Макара-Зайцева.

Публікуємо офіційну заяву захисників Андрія Антоненка щодо оприлюднення  колишнім співробітником білоруських спецслужб Ігорем Макаром плівок із записами нібито з кабінета голови КДБ Білорусі Вадима Зайцева про прямий наказ вбити Павла Шеремета, наданий Президентом Республіки Білорусь у 2012 році.

Національна поліція з цього приводу опублікувала заяву, з якої випливає, що  версія щодо виконавців цього злочину (п. Антоненко, Дугарь, Кузьменко) залишається незмінною. Поліція нібито отримала відповідні плівки від Служби зовнішньої розвідки ще в грудні місяці і тепер розслідує цю версію щодо замовників вбивства.

Нагадаємо, що в обвинувальному акті у справі п. Антоненко, Дугарь, Кузьменко мотив вбивства сформульований наступним чином

Протягом 2016 року невстановлені на цей час слідством особи, матеріали відносно яких виділено в окреме провадження, діючи з ряду особистих мотивів, вирішили створити у суспільстві вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту. Найбільш ефективним варіантом втілення в життя зазначеного вище стала організація на території м. Києва умисного злочину, пов’язаного з убивством однієї з публічних осіб.

Фрагмент обвинувального акту у кримінальному провадженні № 12020000000000490 від 22.05.2020

Заява захисників

  1. Інформація, яка оприлюднена Ігорем Макаром, щодо готування політичного вбивства Павла Шеремета КДБ Білорусі, потребує ретельної перевірки. Сподіваємося це зроблять компетентні органи європейських країн, а не українські фальсифікатори. Сторона захисту вже веде роботу в цьому напрямку.

  2. Нагадуємо, що «білоруський слід» з урахуванням політичної позиції Павла Шеремета мав би бути найпріоритетнішою версією розслідування, особливо з урахуванням того, що вбивство сталося 20 липня — в день першої інавгурації Олександра Лукашенка в 1994 році — дата, яку той, за даними ЗМІ, щороку неофіційно святкує. У разі, якщо інформація підтвердиться, це повністю руйнує безумну версію сторони обвинувачення про невідомих осіб, які під час обрання виконавців з низькими моральними якостями зосередилися на «волонтерських групах населення». Під час вступної промови адвоката Кругового захист заявляв, що версії обвинувачення цілком схожі на поведінку схопленого за руку шулера — воно послідовно висуває суперечливі і подекуди кумедні теорії, аби виправдати власне шахрайство.

  3. Ретельно вивчивши усі представлені слідством «докази», захист стверджує, виходячи з наявних матеріалів, що раніше версія причетності білоруських спецслужб взагалі не досліджувалася і не розглядалася. Ба більше, про неї також постійно забували міністр і його заступники, керівники поліції, прокурори і слідчі під час своїх пропагандистських заяв і виступів перед законодавцями і під час телевізійних шоу, всіма силами намагаючись увести громадськість в сторону від цієї версії. Лунали слова і Росія, і ПТСР, і екстремізм, і шизофренія виконавців, але про Білорусь — жодної згадки. Це не може не наштовхувати на думку, що у разі, якщо причетність білоруських спецслужб до цього вбивства підтвердиться, то виникне питання чи не свідомо керівники МВС і Нацполіції покривали як замовників так і виконавців, вказуючи на завідомо непричетних осіб і на хибні версії мотиву, подібно тому, як це робилося на початку розслідування вбивства Катерини Гандзюк.

  4. Національна поліція України і представники МВС сьогодні розповсюдили неправдиві відомості про те, що нібито «білоруська версія» замовників вбивства є для них новою і що вона не суперечить обвинуваченню, висунутому п. Антоненко, п. Дугарь, п. Кузьменко. Проте, це очевидна дезінформація. По-перше, у справі відсутні будь-які навіть віддалені натяки на зв‘язок обвинувачених з будь-якими  спецслужбами, у тому числі іноземними. По-друге, метою організаторів злочину сторона обвинувачення називає «створення в українському суспільстві вкрай резонансної події з метою подальшої провокації численних акцій протесту». Це аж ніяк не узгоджується з версією, оприлюдненою сьогодні в Брюсселі.

Захисники Андрія Антоненка 
Дмитро Круговий
Віталій Галенченко
Станіслав Кулик

Нагадаємо, що за обвинувальним актом найкращими виконавцями вбивств з низькими моральними якостями є волонтери.

Фрагмент обвинувального акту у кримінальному провадженні № 12020000000000490 від 22.05.2020. Схильність волонтерів до насильницьких дій

Дивіться також

Вбивство Шеремета. Де бреше прокурор? Усі факти стисло

Читайте також:

Апеляційна скарга захисника Кругового щодо ув’язнення Riffmaster

Допитаний у справі Шеремета Глен Грант: справа Антоненка демонструє серйозні проблеми.

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply