Чи давала Голова ХОАС хабар своїй же судді? Деякі подробиці

Вчора, 21 вересня, о 13:00 на сайті СБУ з’явилося повідомлення, яке пізніше було видалено. СБУ стверджувала, що з НАБУ (САП) викрила Голову Харківського окружного адміністративного суду (ХОАС) на передачі хабаря. 

“Посадовець здійснювала тиск на одного із суддів для винесення необхідної судової постанови у адміністративній справі по земельному питанню. За прийняття суддею «правильного» рішення Голова суду передала 3 тисячі доларів США” — зазначалося у повідомленні.

ЗМІ одразу передрукували цю новину, а в соцмережах відбулося її масштабне обговорення. Головою ХОАС є Ольга Панченко, про яку у ЗМІ і серед громадськості  компрометуюча інформація відсутня.

Цей випадок безпрецедентний, раніше голови судів не пропонували неправомірної вигоди своїм суддям.

За що і кому Ольга Панченко нібито намагалася дати хабар?


12 лютого 2020 року рішенням ХОАС задоволено позов ЖБК “СЛАЙС” до ДАБК Харківської міськради про скасування наказу про відмову в наданні містобудівних умов. Суд зобов’язав надати ЖБК «СЛАЙС» містобудівні умови для проектування об’єкта будівництва «Нове будівництво житлових будинків, будівель і споруд по Білгородському шосе у м. Харкові» на земельній ділянці кадастровий номер 6310136300:16:013:0380 (площею 13,0070 га) відповідно до заяви ЖБК.

Зазначена земельна ділянка розташована в елітній парковій зоні, одній з найдорожчих в Харкові. Вона була арештована ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 16.01.2017, однак ХОАС вирішив, що це не є підставою ДАБК для відмови у наданні містобудівних умов. Фактично таким чином суд дозволив забудову арештованої ділянки. Рішення в апеляційному порядку не оскаржувалось.

За повідомленням ГО “Харківський антикорупційний центр” ЖБК «Слайс» належить до орбіти впливу одного з найближчих до Геннадія Кернеса депутатів Харківської міськради – Ігоря Аріха, а суддя Заічко Олена Вікторівна одразу після ухвалення нею рішення отримала двокімнатну квартиру площею 102,5 м2 у новобудові майже у Лісопарку, у будинку по вулиці Балакірєва.

3 червня цього року такий собі громадянин Буряк Микола Миколайович звернувся до ХОАС із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, за яким провадження було відкрито. Пізніше, 2 вересня, суддя Заїчко відмовила позивачу в клопотанні про повернення заяви, яку його представник подав з невідомих нам причин.

За наявною у нас інформацією саме суддя Заічко О.А. заявила в правоохоронні органи про нібито намагання голови суду вплинути на перегляд цього рішення за нововиявленими обставинами, який  мав відбутися на вчора, 21 вересня. 

Читайте також інші новини: 

Рішення КСУ у справі НАБУ

Повний текст Резолюції Європарламенту проти Росії

Антоненко проти України. Заява до ЄСПЛ

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply