Ухвалою від 4 квітня 2016 року Краматорський міський суд Донецької області звільнив Павла Долженка з-під варти в залі суду, замінивши йому запобіжний захід на домашній арешт.
Колишній розвідник 92 ОМБР Павло Долженко на позивний “Крим” підозрюється у скоєнні умисного вбивства шляхом підриву т.з. мобільної групи Ендрю.
14 лютого 2016 року головному сержанту першого розвідувального взводу 92 окремої механізованої бригади Павлу Долженку (позивний — “Крим”) військова прокуратура сил АТО пред’явила підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених п. п. 1, 5, 8, 12 ч. 2 ст. 115 та ч. 3 ст. 15, п. п. 1, 5, 8, 12 ч. 2 ст. 115 КК України. За версією слідства, Павло, нібито діючи за попередньою змовою зі старшиною окремої розвідувальної роти Олександром Свідро, в проміжок часу з 5:00 до 6:00 2.09.15 встановив на на узбіччі проїжджої частини перехрестя доріг між населеними пунктами Лопаскіно та Лобачево Новоайдарівського району Луганської області, на якому влаштував засідку, встановивши дві міни МОН-50, а в цей же день близько 06 год. 10 хв., побачивши наближення до перехрестя доріг, де влаштовано засідку, автомобіля марки «Міцубісі Л200» під керуванням Андрія Галущенко (Ендрю) , інша особа за попередньою змовою з О.Свідро та П.Долженко привела одночасно у дію дві міни МОН-50, що спричинило їх детонацію, призвело до подвійного вибуху та ураження автомобіля і осіб, які перебували у ньому.
В той же день Краматорський міський суд Донецької області (с. — Демидова В.К.) обрав Павлу запобіжний заход у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.
Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 2 березня 2016 року (гол. с. — Савкова С.В.) ухвалу від 14.02.16, якою щодо підозрюваного П.С.Долженко обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 13 квітня 2016 року, залишено без змін. Особливістю такого рішення апеляційної інстанції є той факт, що напередодні той самий суд в іншому складі скасував тотожню за змістом і суттю ухвалу місцевого суду відносно уявного спільника підозрюваного — О.Г.Свідро, відпустивши останнього під домашній арешт.
Згідно з положеннями ст.201 КПК України підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник, має право подати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, клопотання про зміну запобіжного заходу. Суд має право залишити без розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу, подане раніше тридцяти днів з дня постановлення попередньої ухвали про застосування, зміну або відмову у зміні запобіжного заходу, якщо у ньому не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею, судом. Тобто, якщо клопотання про зміну запобіжного заходу подане раніше 30 днів з дня обрання запобіжного заходу, треба посилатись на нові обставини, а якщо такий 30 денний строк минув (як в нашому випадку) — цей факт сам по собі є підставою для перегляду.
Розглянувши клопотання адвокатів захисту, які наполягали на відсутності ризиків ухилення підозрюваним від виконання своїх процесуальних обов’язків, його бездоганну репутацію і міцні соціальні зв’язки, Краматорський міський суд Донецької області звільнив Павла Долженка з під варти, замінивши йому запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.
В режимі відеоконференції в судовому засіданні брали участь депутати Харківської обласної ради Тетяна Бедняк та Вікторія Мілютіна, депутат Харківської міської ради Іван Ракич, які зробили заяви про особисту поруку щодо Павла, такі ж заяви зробили троє депутатів Чугуївської місцевої ради, що прибули в Краматорськ, а також адвокат Ігор Черняк, який також є депутатом Харківської міської ради.
Відео Громадського
СЕНС Консалтинг продовжуватиме публікувати матеріали цієї справи. Незабаром з’являться цікаві документи.