Текстова версія інтерв’ю Сергія Семочко телеканалу ZIK

Photo: Сергій Семочко

Пропонуємо текстову версію передачі “Стежками війни” на телеканалі ZIK, в якій заступник Голови СЗР України Сергій Семочко дає свої пояснення у відповідь на матеріали журналістського розслідування Лесі Іванової для телепрограми “Наші гроші”.

Створено СЕНС за оригінальною версією, яка знаходиться за посиланням Ексклюзивне інтерв’ю Сергія Семочко, заступника голови зовнішньої розвідки

Розслідування Лесі Іванової “Нерухомість на 200 мільйонів, російські паспорти та 200 смертей: таємниці керівника економічної контррозвідки СБУ” в текстовій версії читайте за посиланням, у форматі відео — за цим посиланням.

Заставка. “Армія. Фронт. Вони готові до наступу. Прийдемо до тих, кому війна — прибутковий бізнес. Стежками війни. Спецпроект”.

Олександр Мамай, журналіст: — Доброго  дня, шановні телеглядачі! До нас звернувся перший заступник Голови служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко. Він попросив можливості зробити в нашому ефірі ексклюзивну заяву та дати відповіді на наші журналістські запитання. Справа в тому, що нещодавно в мережі Інтернет, в ефірі окремих каналів було розслідування щодо того, що Сергій Семочко начебто має стосунок до незаконного збагачення, а також він та члени його родини мають російське громадянство. Відповідно ми хотіли почути відповіді на запитання  безпосередньо з вуст самого Сергія Семочко. Пане Сергію! Доброго дня, спасибі що до нас завітали.

Сергій Семочко (вітається): — Перш, ніж я дам відповіді на ваші запитання, хочу зробити таку заяву. Я уважно подивився сюжет  програми “Наші Гроші” з Денисом Бігусом на каналі 24. Почув дуже багато тверджень про себе та мою родину,  про моє незаконне збагачення, про зароблені на так званій справі діалізу багатомільйонні статки, про російське громадянство моїх близьких та ще багато іншого. Але я не побачив жодного підтвердження та жодного доказу. У цьому зв’язку заявляю, що  інформація про мене, викладена у матеріалах команди Дениса Бігуса, є такою, що не відповідає дійсності. Всі нібито викривальні дані журналістського розслідування мають прозаїчні пояснення. Зокрема.

Тема діалізу. Всі дії оперативних співробітників СБУ … здійснювались на виконання пріоритетних завдань, затверджених колегією Служби безпеки України та вказівок керівництва Служби безпеки України і проводились у рамках чинного законодавства. Вважаю, що я і мої підлеглі по цій справі відпрацювали на всі 100 процентів. Відповідно розслідування щодо пана Сергія Христинченко [так сказано, насправді прізвище Христиченко], який фігурує у матеріалах, завершено. Суд поставить крапку в цій історії.

Тема статків моєї родини та осіб, які журналісти відносять до моєї родини. Відповідно до закону України “Про запобігання корупції” всі мої статки , а також статки осіб, що пов’язані зі мною спільним побутом, копійка до копійки внесені у декларації. Я готовий детально відзвітуватися перед уповноваженими співробітниками правоохоронних органів України, у встановленому законом порядку. Питання громадянства.

Стосовно громадянства кримчан, слід пам’ятати, що понад два мільйона громадян України, які станом на 14 рік мешкали в Криму та стали жертвами тотальної автоматичної паспортизації Путіним всіх кримчан… переважна більшість з них були вимушені підкоритися окупаційного режиму, але це не мій випадок, я — громадянин України, моя сім’я на постійній основі проживає в Україні.Тетяна Лисенко, моя кохана жінка, з якою ми обвінчані перед Богом і виховуємо нашу дитину , також є громадянкою України. Ось її паспорт ,прошу [демонструє паспорт]


Iнших паспортів, ні я ні вона, не маємо. Згадані в матеріалах журналістського розслідування, Анастасія Котон, она же Лисенко і Святослав Лисенко — діти Татьяни від першого шлюбу. Наголошую, ці люди є повнолітніми і фінансово самодостатніми. Вони мають потужно 

фінансово спроможних і забезпечених родичів і цей факт мав місце ще до моєї появи в цій сім’ї, таким він і залишається і зараз. Крім того, вони мають власне життя і не пов’язані зі мною спільним побутом, тож я не маю право коментувати їх приватне життя. З цих та інших питань я готовий дати детальні відповіді уповноваженим співробітникам правоохоронних органів України, у  рамках кримінального провадження… але в режимі, який би зробив неможливим витік інформації щодо специфіки діяльності служби безпеки України та служби зовнішньої розвідки України.

Журналіст: —  Пане Сергію, чому, на ваш погляд, саме ось зараз опублікувалось  розслідування щодо вас і чи прив’язуєте ви цю хронологію до якихось подій?



Сергій Семочко: — Александр, если вы не возражаете, длительное время я прожил в Крыму и думаю всё-таки по русски, хотя на сегодняшний день активно занимаюсь изучением державної мови. Ну так чтобы … наше…

Журналіст (перебиває): — Якщо ви російською думаєте, без проблем.

Сергій Семочко: — Дякую. Действительно, сам  момент выхода программы Дениса Бигуса каким-то странным образом… через месяц после моего назначения на должность, появился… ну… появилась программа в эфире. Но при всём при этом, мы отдаем себе отчет, есть в этом умысел какой-то? Ну, наверное, — да, есть. Ни для кого не секрет, что на сегодняшний день Российская Федерация активно вклинивается,  активно пытается влиять на политический сезон осени-весны следующего года и осень следующего года, активно пытается использовать своих агентов влияния, в том числе из числа политиков, на нашей территории для того чтобы провести реванш и… России на сегодняшний день не нужно вести какие-то военные действия на линии разграничения. Россия готова купить нашу страну с потрохами, купить Верховную Раду.

Журналіст:—   Журналісти, ну вони так заявляють, готувалися до цього ефіру, до виходу цієї програми, рік. Відтак, питання: саме чи пов’язана подія початку збору інформації щодо вас, рік тому, теж з якимось іншими подіями, на вашу думку? То є ефір, а є початок збору інформації…

Сергій Семочко:—  Если окунуться в глубину этого вопроса, то маленькая команда журналистов не способна отфиксировать сотрудника, высокопоставленного сотрудника СБУ, в течение года , чтобы этого не было каким-либо образом видно или не видно. В программе показаны ракурсы как выезжает моя машина, как я двигаюсь по городу, это есть элементы визуального наблюдения, есть элементы использования оперативно-технических средств, то есть целого комплекса. Что это и кто это? На эти вопросы мы и дадим ответы  в самое ближайшее время. Более того, мы назовем фамилии этих заказчиков и, на мой взгляд, как минимум, проводить наружное заблюдение за руководителем такого уровня без санкции суда… ну это как минимум нарушение закона.

Журналіст: —  Скажіть, а от журналісти, які цю всю  інформацію збирали, які слідкували, можливо там за допомогою якихось інших осіб третіх, вони намагалися вийти на вас і поспілкуватися і почути вашу позицію?



Сергій Семочко: — Пришло письмо от Олеси Ивановой с просьбой прокомментировать там определенные позиции, на что я Олесе Ивановой четко ответил, что, с большим уважением к журналистам, вопросов нет, у каждого своя работа… Но есть у нас закон, который говорит о том что: а)Декларации и те вопросы, которые вы ставите мне, они законом закрыты и у меня нет …

Журналіст (перебиває): — Звісно  імена, прізвища, ну було б не коректно напевно зараз називати, враховуючи, що ведеться там можливо службове розслідування, або інше слідство, але на вашу думку,  чи є от в парламенті, чи вам відомо, що є у парламенті люди, конкретні там народні депутати, політики, які зацікавлені, скажімо так, зараз інформацію і цю історію про вас розкручувати, і які, можливо, мають стосунок до Російської Федерації?

Сергій Семочко: — Называть сейчас какие либо фамилии, огульно и просто так, ну это как минимум,  не компетентно. Конечно же такие люди есть, мы о них знаем и четко понимаем каким образом, кто и как влияет на эту ситуацию.

Журналіст: —  Чи не думаєте ви, що звинувачення на вашу адресу пов’язані з тим, що вас призначав на посаду саме президент, це його компетенція, так? А зараз якраз іде передвиборча кампанія.

Сергій Семочко: — Я не политик, более того хотел бы сказать, что Президент по этой истории поставил задачу Департаменту контрразведки Службы безопасности Украины, проверить досконально всю историю с паспортами и с гражданством и т. д. Пан Артем Сытник заявил, о том что есть криминальное провадження в НАБУ, которое поставит в том числе точку, о моих, так называемых… о моем, так называемом, “незаконном збагаченні”.

Журналіст: — У розслідуванні журналістському вас звинувачують у тому, що ви нібито маєте майно, і члени вашої родини мають майно, яке не відповідає рівню доходів. Тобто, це — нерухомість, це — автомобіль, який показано в розслідуванні, це… там гелікоптер був, яким, нібито, члени вашої родини пересувались кілька разів.

Сергій Семочко: — К примеру,  вы на улице, проходя мимо рядом с красивым автомобилем, к примеру Rolls-Royce Phantom, который стоит миллионы долларов, сделали свою фотографию, после этого через… спустя какое-то время, вы занимаете ответственный пост, вдруг появляется на экране ваша фотография и говорится о том, что Александр ездит на Фантоме и не указал свои статки, свои доходы в декларации, ну, наверное, ж это есть элемент манипулирования.

Журналіст: — Це ви про автомобіль маєте на увазі?

Сергій Семочко: — О вертолете. Что касается автомобиля… Сейчас я передвигаюсь на автомобиле, который числится на балансе Службы внешней разведки, который…  который управляют кадровые сотрудники Службы. Он не мой частный автомобиль. И… я ж еще раз говорю, команда Бигуса, искусственно манипулирует отдельными фактами, выдавая их за доказательства. Вот и все.

Журналіст: —  А ось цей автомобіль з тим самими номерними знаками, він просто був і в СБУ в вашому користуванні, і в Службі зовнішньої розвідки, чи це різні автомобілі і різні номерні знаки?

Сергій Семочко: —  Нет это один автомобиль, а номерные знаки это — номера прикрытия, на простом языке.

Журналіст: —  Три котеджі чи там будинки, кількохповерхові, вони начебто належать членам вашої родини, але як ви можете обґрунтувати з точки зору доходів наприклад, це ж треба все таки мати досить  солідний бізнес або солідні доходи, щоб придбати такого роду нерухомість .

Сергій Семочко: —  Тот дом, который  показан в сюжете, 333 квадрата, он действительно принадлежит моей любимой женщине, Татьяне Лысенко. У супруги был бизнес в Крыму, были частные предприятия…

Журналіст: —  Це туристичний, я перепрошую, бізнес, так… був ?

Сергій Семочко: —  Туристический бизнес, совершенно верно. При этом почему-то умышленно забыли о том, что мы продали этот бизнес, заплатили с этого бизнеса так называемые все налоги… мы продали машину, заплатили все налоги. Вообще по жизни, все, что делала Татьяна,  она делала в открытую и 100 процентов платила людям чистую зарплату и платила с этой зарплаты налоги.

Журналіст: —  Як ви вже сказали в своїй заяві, спочатку,  що в принципі ви не хотіли би втручатись в життя інших членів вашої  родини, які повнолітні і мають своє життя, але все ж, якого роду достатки мали для того щоб придбати інші два будинки, які от теж в Козині?

Сергій Семочко: —  Вы знаете я б не хотел поднимать этот вопрос, не в связи с тем, что какие бизнесы они имели или имели их родители, кто их родственники , хотя публикации в прессе достаточно много, я просто эту часть истории, хотел бы действительно оставить за ширмой. Есть я, есть моя супруга и есть мой сын, это одна история, а есть история, которая была в жизни Татьяны гораздо раньше до появления в ее жизни меня .

Журналіст: —  Чому, на вашу думку ,сталося так, що ці скріншоти оцих паспортів , членів вашої родини , виникла в Інтернеті ?

Сергій Семочко: —  Российские идентификационные номера присваивались  в период аннексии автоматически, всем гражданам. Кому они присвоены, кому не присвоены, мне сложно ответить на этот вопрос.  Да я завтра не удивлюсь если ещё вдруг появится на мою фамилию выписанный паспорт гражданина Российской Федерации, для спецслужб Российской Федерации это сделать на раз-два-три, но я от этого не стал гражданином Российской Федерации, я еще раз повторю, я — гражданин Украины. Я не для того выходил из Крыма со своими ребятами, не для того защищаю эту страну, чтобы на ровном месте, кто-либо, путем каких то  публикаций, элементов гибридной войны, сместил с должности Первого заместителя Службы внешней разведки. Я сейчас немножко перехожу на личные какие-то моменты… вы знаете я в последнее время вспоминаю фразу отца когда приехал в Киевскую больницу, он умирал… Он сказал:”  Сергій запам”ятай , нас хотіли поховати, но вони забули, що ми насіння і ми проросли , нас не поховають, ми захищали і будемо захищати цю державу.” Дякую .

Журналіст: — Пане Сергію, я вам дякую за інтерв’ю, за те що відповіли на наші запитання, я хочу подякувати також телеглядачам і сказати, що в нас в ефірі був перший заступник Голови зовнішньої розвідки Сергій Семочко, спасибі і на все добре .

Читайте також:

Державні та приватні послуги на завершальній стадії правосуддя

Усунення бар’єрів для експорту послуг і не тільки. Наш коментар до законопроекту 4496

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply