Клопотання про продовження ув’язнення і показання Ріфмайстейра. Документи

Публікується повний текст клопотання слідчого про продовження строку ув’язнення Андрія Антоненка, повна стенограма допиту останнього і заперечення захисту.

Короткий коментар від СЕНС.

Експертиза від 11.12.2019 № 27852/19- 35/28129/19-61 “індивідуально-психологічних ознак невербальної поведінки” — це пересічний візуальний аналіз ходи від українських “експертів- психологів”. ЇЇ повний текст з коментарями — за посиланням

Антоненко А.С. неодноразово перетинав Державний кордон України і в період з 10.01.2016 по 13.12.2019 здійснив 6 таких перетинів — в якості доказу наведено один виїзд за кордон в Молдову в січні 2016 року.

“Недвозначним зображенням, що свідчить про його ймовірні плани змінити місце проживання” слідство вважає оце:

Припущення, що пан  Антоненко міг 4 січня, знаходячись в ізоляторі тимчасового тримання, користуватися Інтернетом, а тим більше входити в російську мережу ВКонтакті є безумством. В цей день дійсно відбувся вхід в його акаунт — захисниками.

Твердження, що “підозрюваний через сторонніх осіб вчиняє дії щодо підшукання осіб, які б змогли забезпечити алібі його на час учинення злочину” (мається на увазі заява пана Єрмілова) є звичайним наклепом. Як видно зі стенограми допиту — не існує підтверджень будь-якої узгодженості дій чи контактів між паном Єрміловим і паном Антоненком. Фіктивне алібі підозрюваний спростував сам під час допиту 28.12.2019, а поліція перевірила свідчення Єрмілова лише через 2 тижня 13.01.2020 імітуючи активність.

У Андрія Антоненко і Юлії Кузьменко були доволі тісні зв’язки на підгрунті ремонту автомобілю і волонтерської діяльності. Але Андрій Антоненко до 21 липня 2016 року знав Юлію Кузьменко виключно по Facebook (віртуальне знайомство 29 січня 2016 року у зв’язку з ДТП). В цей проміжок часу він, можливо, один раз бачив її, не знаючи, що це саме вона. 21 липня вона відвідала його концерті в “Докер Паб”. Очне спілкування між ними почалося вже цього моменту. Цей факт ніхто не заперечував. 

Андрій Антоненко ніколи не був (як і зараз) знайомий з Інною Грищенко.

Твердження слідчого, немов “встановлено факт тісного знайомства Антоненка А.С. з підозрюваною в іншому кримінальному провадженні – Грищенко І.П.” є неправдивим. Воно ґрунтується лише на спільної фотографії, виконаної Інною влітку 2019 року під час концерту музиканта у військовому шпиталі. З допису Інни видно, що вони не були знайомі. 

Потворною інсинуацією, поза межами закону і моралі, є наклеп слідчого про “листування між Антоненком А.С. та Кузьменко Ю.Л. у соціальній мережі «Fасеbоок», яке явно свідчить про факт вчинення злочину, зокрема умисного вбивства, про яке відомо учасникам переписки та яке вони спільно приховують”. Насправді 02.07.2017 ними обговорювалось в Facebook Messenger публічно відоме затримання офіцерів 8 полку спецназа, які підозрювались у нанесені 30.06.2014 тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть Олега Куницького. Андрій Антоненко у своєму пості обурювався необгрунтованим звинуваченням, а Юлія Кузьменко стверджувала, що фігуранти є реальними злочинцями. Нічого про приховування якогось вбивства в цьому листуванні нема.

Про правове невігластво слідчого в частині “об’єктивних обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали” можна прочитати за посиланням.

Документи


Читайте також: 

Продовження строків слідства до 6 місяців у справі Шеремета. Клопотання і заперечення. Документи

Публічна заява захисту щодо так званої МОН-50 Андрія Антоненка

Взяття під варту Андрія Антоненка – повний текст ухвали

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply