Скасовано блокування податкових накладних. Деякі старі теж розблокують

Фото: Geeky cheering businessman holding calculator on white background

Остаточно затверджений парламентом у четвер, 7.12.17, законопроект 6776-д скасує право ДФС зупиняти реєстрацію податкових накладних з наступного дня після дати опублікування закону. Очікуєтья, що це станеться вже наступного тижня.

Новий закон внесе поправки в Податковий кодекс України, зокрема Кабінетом Міністрів має бути до 1 березня 2018 року визначений новий порядок і підстави зупинення податкових накладних (зміни у пункт 201.16 статті 201 Кодексу, пункт 7 прикінцевих положень Закону). З дня, наступного за днем опублікування Закону, всі процедури, пов’язані з зупиненням нових податкових накладних, не проводяться.

В Перехідні положення додається пункт 571, за яким раніше заблоковані ДФС податкові накладні будуть відновлені таким чином (для накладних, реєстрація яких зупинена, вживаємо термін “зупинені”, а якщо є рішення про відмову у реєстрації — ” заблоковані”):

Якщо податкова накладна зупинена до 1.12.17, і також до 1.12.17 подані пояснення і підтверджуючі документи, але станом на день публікації закону (не 1 січня, а раніше) не прийнято ніякого рішення, або податкова накладна заблокована, але це блокування оскаржене до 1.12.17, то податкова накладна автоматично реєструється 2 січня 2018 року.

Якщо податкова накладна заблокована і на момент 1.12.17 це блокування не оскаржене, вона залишається заблокованою.

Якщо податкова накладна зупинена після 1.12.17 і по ній подані документи, тоді прийняття рішення відбувається за старими правилами, з тією лише поправкою, що якщо протягом 5 робочих днів  не прийнято ніякого рішення, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день після спливу цього строку.

Читайте також: 

Кошмарити не можна, баласти. Жорсткі зміни в КПК ще до нових кодексів.

E-позов в реаліях. Перший досвід

Судовий збір. Суттєві зміни з новими кодексами

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply