До уваги засновників ТОВ. Апокаліпсис 17.06 не відбудеться. Ідеальний статут за 1 грн

17 червня цього року спливає річний строк, встановлений частинами 3 та 5  Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Починаючи з цієї дати положення статутів товариств, які не відповідають положенням нового закону, стають нечинними. До цієї дати під час перереєстрації не сплачується адміністративний збір (580 грн).

Окрім оплатності реєстрації в частині 580 грн ніяких негативних наслідків для тих, хто запізнився, законодавство не передбачає. Застарілий статут буде скоріше репутаційною плямою, ніж вразливістю. В найгіршому випадку пізніше прийдеться його колись переробляти нашвидкуруч.

Водночас напередодні критичної дати з’являються окремі повідомлення, мовляв, з 17 червня настане кінець світу і треба скоріше сплатити за послуги такій-то компанії, яка швидко зареєструє вам новий статут. Це є нічим іншим, як рекламний фортель заради швидких грошей.

І от тут питання не в зайвій оплаті цим “компаніям”, яка значно перевищує суму економії на адміністративному зборі. Проблема в тому, що власникам бізнесів офісні бюрократи підносять новий статут як дрібну формальність, додатковий папірець, який треба підписати і сплатити внесок. Це тягне страшну помилку, від якої ми хочемо застерегти наших друзів і наших клієнтів, а саме

більшість засновників товариств підписують статути, не читаючи їх

і не вникаючи в суть нововведень. А більшість юристів, як з’ясувалося, ліплять величезні наукоподібні багатослівні незграбні і незрозумілі тексти статутів, в яких засновники почнуть згодом розбиратися виключно за допомогою інших юристів і лише тоді, коли виникнуть неприємності.

Щоб запобігти цьому ми радимо скористатися нашою акцією “Статут за 1 гривню”. Ми проводимо її виключно заради демонстрації власних можливостей серйозності і сучасності підходу в оформленні бізнес-документів.


Ось основні принципи, які сповідують розумні фахівці

Найпоширеніший фейл — переписування закону в статут.

Вийде безліч тексту, в якому важко відокремити власні правила (наприклад, правила спадкування частки, обмеження для найманого директора тощо) від того, що насправді імперативно встановлено в законі. Статут мусить бути якомога коротким, в ньому максимум уваги має бути приділено особливостям вашого підприємства. Традиційні фрази (наприклад, що товариство не несе відповідальності за зобов’язаннями учасників) допускаються лише стисло в розділі юридичного статусу.

Ми прихильники принципу мінімалізму, який дозволяє виділити головне.

Він нагадує об’єктно-орієнтований підхід успадкування — закон відіграє роль базового об’єкту, а короткий статут реалізує лише окремі віртуальні методи і утворює успадкований об’єкт (IT-шники нас зрозуміють).

Ще одна типова помилка, немов нагадування смішних радянських традицій чи забобонів — записування в статут всіх можливих видів діяльності.

Це практика часів, коли було заборонено все, що не дозволено. Якщо ви хочете навмисно обмежити власне підприємство у видах діяльності (деякі ліцензійні умови цього іноді вимагають), ласкаво просимо. Але якщо ви цього не плануєте просто зазначте, що обмежень немає.

В статуті не слід вказувати адресу товариства.

Тепер адресу ви можете змінювати заявою реєстратору.

В статуті тепер не обов’язково зазначати перелік учасників товариства та розмір їхніх часток.

Це дуже зручно, бо перерозподіл (продаж, виділення, тощо) тепер відбувається без внесення змін у статут. Ми зазначаємо перелік засновників лише на дату затвердження статуту, як дань історії.

Коли в ТОВ один учасник він тепер не оформлює жахливі божевільні протоколи з виступами перед самим собою.

Статут ТОВ з одним учасником можна зробити мінімальним, викинувши з нього зайві норми про загальні збори. Не варто сподіватись, що можна зробити в розрахунку на ефемерних майбутніх учасників таку редакцію, яка задовольнить всіх, тому робіть таку, яка зручна сьогоднішньому власнику.

Тепер можна проводити збори в режимі відеоконференцій, а також приймати рішення шляхом опитування у тому числі електронні, скоротити час повідомлення про збори, варто додати опис реалізації прав учасників на інформацію (ми рекомендуємо електронний доступ), норми про керівника без трудових відносин, норми про “аварійних” підписантів на випадок, наприклад смерті або непритомності директора і ще багато і багато іншого, що зробить ваше товариство зручно керованим, з мінімізацією ритуалів і бюрократії, водночас з забезпеченням прав засновників.

Що ми пропонуємо

Галузі, з якими ми маємо справу постійно:

  • Витратіть 10 хвилин (якщо в ТОВ один засновник) або 30-40 хвилин (якщо декілька) і заповніть анкету (гугл-форму) за посиланням. Для заповнення анкети вам знадобиться знати ваш код ЄДР, ПІБ засновників і назви вашого підприємства різними мовами, які ви хочете зазначити (рекомендована українська, англійська, мови ЄС). Якщо анкета пропонує щось завантажувати (старий статут, паспорти учасників)  – це не обов’язково робити, така можливість передбачена лише для зручності додаткових перевірок. Для ТОВ з 1 учасником заповнюється лише 1 та останній розділи анкети.

  • Сплатіть 1 гривню на наш рахунок платіжним дорученням або карткою. В призначенні платежу зазначте скорочену назву компанії. Без ПДВ (ми платник єдиного податку 5%).

  • Якщо виникнуть питання – задайте їх в коментарях до цієї статті або на нашій Facebook-сторінці.

    Реквізити для оплати 1 грн
    Фірма СЕНС Консалтинг ТОВ. Код 30591227 Рахунок №26006052313724 в Харківське ГРУ ПАТ КБ “Приватбанк” МФО 351533

Наступного дня отримаєте на пошту якісний і продуманий статут у форматі Google Docs. Він повністю відповідатиме вимогам закону і проблем з його реєстрацією не буде.

За наявності додаткової інформації (дані засновників, виписку, старий статут, тощо) ми також оформимо вам реєстраційну заяву і проект протоколу. Ймовірно це потребуватиме більше часу.

По Харкову і Києву можемо провести реєстраційні дії (оплачуються лише послуги нотаріуса і реєстратора за стандартним тарифом).

Ну й поширюйте, якщо сподобалось. Акція діятиме до кінця року.

Читати також:

Заможні неспроможні. Як прокурорські кришують один одного. Частина 1

Зґвалтування сексу 2019. Лонгрід

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply