ДТП зі збиттям дітей наркоманом на Ленд Крузері. Суд по суті. Обвинувачений під домашнім арештом

Сьогодні, 8 лютого, суд Шевченківського району міста Харкова імені Фелікса Дзержинського (суддя Катерина Аркатова) після оголошеної вчора перерви затвердив обвинувальний акт та обрав запобіжний захід Дмитру Лисенку. Він обвинувачується в тому, що 11.11.2021 він, керуючи в стані наркотичного спʼяніння автомобілем Toyota Land Cruiser 200 р.н.АХ0412НХ, що належить ТОВ “Агрофірма Колонтаїв”, їдучи на перехресті на червоний сигнал світлофора, допустив наїзд на 13-річних Дарію П. та Олександра М. 

 

На щастя, Дарія отримала легкі тілесні ушкодження. Олександру пощастило менше — його ушкодження виявилися середніми, хоча з урахуванням характеру зіткнення можна сказати, що він народився в сорочці.

Адвокати СЕНС представляють потерпілого Олександра М (на відео він під колесами автомобіля). 

Під час досудового розслідування пан Лисенко вину визнавав. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі, але з урахуванням невідбутого покарання з випробуванням за крадіжку — від 3 до 6 років ув’язнення.  

Нагадаємо, що за цією кваліфікацією злочину цілодобовий домашній арешт є найсуворішим запобіжним заходом. На відміну від попереднього увʼязнення строк перебування під домашнім арештом не зараховуватиметься як відбування покарання.  

Обвинувачений Лисенко формально є учасником АТО, але під час проходження служби в Нацгвардії в боях участь не брав і має вкрай негативні характеристики. 

Наша сторона заявила клопотання про трансляцію засідань на YouTube каналі сайту судової влади.
Відео судового засідання від 7 лютого ви можете переглянути на нашому каналі.

Особливістю цієї справи є той факт, що джип, яким керував пан Лисенко, фактично належить сімʼї Юрія Раїни — Голови Харківської районної адміністрації (Харківський район — найбільший район в Україні). Дружина Юрія Раїни є власником агрофірми, на яку оформлений Land Cruiser. Син подружжя Раїн — Іван — раніше двічі був спійманий поліцією на цьому ж автомобілі у стані наркотичного сп’яніння, за що був позбавлений права керування на 10 років. Саме Іван Раїна передав автомобіль обвинуваченому.

Підконтрольна Раїнам “Агрофірма Колонтаїв” довірила позбавленому прав наркоману Івану Раїні автомобіль Land Cruiser 200, а той, в свою чергу, довірив його Дмитру Лисенку. В крові пана Лисенка після ДТП знайшли метадон. На цьому фоні доволі цинічно виглядала участь Юрія Раїни як спікера у засіданні по боротьбі з ДТП в Харківській окружній прокуратурі.

Юрій Раїна, який довірив Land Cruiser 200 сину-наркоману, а той – іншому наркоману, що збив дітей, бере участь у спільній нараді щодо безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту

Примітка: у нас не викликає сумнівів, що за кермом в момент ДТП Іван Раїна не знаходився. На лаві підсудних особа, яка реально була за кермом.

Будемо у майбутньому інформувати громадськість про подальший хід розгляду справи.

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply