Справа Шеремета. Нова підозра і нове ув’язнення

21 травня слідство змінило підозру основним фігурантампо справі Шеремета.

Тепер за новою версією слідства організаторами вбивства Шеремета є невідомі особи, які діючи з ряду власних мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту. Нагадаємо, що раніше слідство називало організатором вбивства саме Андрія Антоненка, а у мотиві злочину зазначалось захоплення Антоненком “націоналістичними ідеями” та “величчю арійської раси”.

Згідно зі зміненою підозрою, пан Антоненко тепер не організатор, а простий виконавець за попередньою змовою. Пані Кузьменко тепер лише заклала вибухівку разом з Антоненком, але не натискала на гачок, а Яна Дугарь є їх спільницею. Також додається ще 2 статті обвинувачення: знищення машини Субару та зберігання вибухівки.

Одночасно заявлене клопотання про продовження запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою щодо пана Антоненка і пані Кузьменко, зміна домашнього арешту пані Дугарь на заставу 168 тис грн. Останнє обумовлене тим, що більше 6 місяців тримати людину під домашнім арештом заборонено (ч. 6 ст. 181 КПК).

Клопотання про ув’язнення Андрія Антоненко ви можете скачати за посиланням. Оновлено: Воно розглядається слідчим суддею Писанцем 25 травня 2020 року.

Фрагмент з матеріалу про зміну підозри та нова підозра у справі

Протягом 2016 року невстановлені на цей час слідством особи, матеріали відносно яких виділено в окреме провадження, діючи з ряду особистих мотивів, вирішили створити у суспільстві  вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту.  Найбільш ефективним варіантом втілення в життя зазначеного вище стала організація на території м. Києва умисного злочину, пов’язаного з убивством однієї з публічних осіб.  Досягаючи вказаної мети, у зазначених вище невстановлених на даний час слідством осіб, протягом 2016 року, але не пізніше 15.07.2016 виник злочинний умисел на реалізацію зазначених вище планів шляхом організації злочину, який потребує ретельної та довготривалої підготовки.

Розуміючи, що самостійно організувати вчинення вказаного злочину невстановлені на цей час слідством особи не мають можливості, останні, у зазначений період вирішили залучити до здійснення запланованої злочинної діяльності окремих осіб з числа волонтерських груп населення, в якості співучасників, організувати їх під своїм керівництвом та створити стійке об’єднання для забезпечення ретельної довготривалої підготовки та вчинення вказаного злочину, об’єднаного єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

Виконуючи взяті на себе функції з організації вчинення злочину, вказаними невстановленими особами протягом 2016 року, але не пізніше 15.07.2016, було визначено об’єкт злочинного посягання – життя та здоров’я журналіста Шеремета Павла Григоровича, 28.11.1971 року народження.

Вибір Шеремета П.Г. як об’єкта злочинного посягання серед іншого був пов’язаний з його відомістю та медійністю, а за допомогою вбивства саме такої особи можливо було досягти зазначеної вище мети злочинного умислу.

Ураховуючи, що для здійснення вказаної злочинної діяльності необхідна значна кількість людей, невстановлені на цей час слідством особи, розпочали пошук співучасників вчинення злочину, при якому керувалися наступними критеріями схильності осіб за вольовими рисами до насильницьких дій, низькими морально-психологічними якостями.

На вказану пропозицію з особистих мотивів відкликнулися наступні особи: Антоненко Андрій Сергійович, 02.10.1971 року народження, Кузьменко Юлія Леонідівна, 05.11.1979 року народження, Дугарь Яна Сергіївна, 22.11.1993 року народження, інші невстановлені особи.

Особисті мотиви зазначених осіб (Кузьменко Ю.Л., Антоненко А.С., Дугарь Я.С.) полягали в підтримці ідеї невстановлених на цей час слідством осіб, створення у суспільстві  вкрай резонансної події з метою подальшої провокації численних акцій протесту.

Усвідомлюючи суспільно небезпечний протиправний характер своїх дій, участь у злочинному об’єднанні, Антоненко А.С., Кузьменко Ю.Л., Дугарь Я.С. та інші невстановлені на цей час слідством особи, протягом 2016 року, але не пізніше 15.07.2016 року, погодилися на пропозицію невстановлених на цей час слідством осіб, вчинити особливо тяжкий злочин проти життя та здоров’я особи у складі організованої групи.

У подальшому, невстановлені на цей час слідством особи, діючи як організатори та керівники організованої групи, з метою забезпечення існування указаного утворення, взяли на себе функцію забезпечення фінансування як діяльності злочинного об’єднання в цілому, так і фінансування витрат, пов’язаних з вчиненням її учасниками окремого злочину, що полягало у виділенні грошових коштів для виготовлення та придбання знарядь вчинення злочину (саморобних вибухових пристроїв, механізмів їх приведення в дію) та засобів конспірації.

Будучи обізнаним серед іншого з методами роботи правоохоронних органів, невстановлені на цей час слідством особи, діючи як організатори та керівники організованої групи, забезпечили приховування протиправної діяльності злочинної групи, визначивши чіткі правила конспірації її учасників, спланували знищення та приховання речових доказів з метою унеможливлення викриття злочинної діяльності.

При здійсненні діяльності організованої групи невстановленими на цей час слідством особами, вимагалось від її учасників дотримання правил конспірації дій кожного, проводився інструктаж осіб, які безпосередньо виконували злочин та забезпечували його виконання, максимально маскувалися місця підготовки до вчинення злочинів, місця зберігання зброї та вибухових пристроїв.

Крім того, від учасників організованої групи невстановленими на цей час слідством особами, вимагалося здійснення завуальованого спілкування в телефонних розмовах з використанням месенджерів на базі соціальних мереж, з метою недопущення прослуховування їх розмов і невикриття їх злочинної діяльності правоохоронними органами, а саме під час спілкування за допомогою мобільних терміналів систем зв’язку використовувалась спеціальна, заздалегідь обумовлена між ними, термінологія та використовувались вигадані псевдо.

Також, невстановлені на цей час слідством особи, діючи умисно з зазначеною вище метою як організатори та керівники організованої групи, розробили єдиний для всіх учасників групи план та спосіб вчинення злочину – шляхом підриву автомобіля, яким користувався Шеремет П.Г., довели зазначене до усіх учасників злочинного об’єднання.

Виконуючи взяті на себе обов’язки керівника злочинного об’єднання, невстановлені на цей час слідством особа, розподілили між учасниками групи функції згідно спільного розробленого плану вбивства Шеремета П.Г. шляхом підриву автомобіля, керуючись зазначеними вище критеріями відбору учасників до злочинного об’єднання:

  • на Антоненка А.С., Кузьменко Ю.Л., інших невстановлених осіб, як на осіб, які відвідували зону проведення антитерористичної операції на Сході України, володіють навичками користування зі зброєю, покладалася функція безпосереднього виконання умисного вбивства Шеремета П.Г. із застосуванням саморобних вибухових пристроїв;

  • на Дугарь Я.С. та інших невстановлених на цей час слідством осіб, покладалися функції здійснення візуального спостереження за Шереметом П.Г. з метою встановлення його місцезнаходження та проживання, транспортних засобів, якими користується останній, вивчення його розпорядку дня, стилю та способу життя, наявності охорони, обстеження місця вчинення злочину з метою визначення маршрутів конспірованого відходу виконаців убивства та виготовлення знарядь вчинення злочину – саморобних вибухових пристроїв.

Серед підпорядкованих керівнику організованої групи учасників, невстановленою на цей час слідством особою визначені окремі особи з адміністративно-господарськими функціями (пособники, які забезпечували вчинення злочину необхідним майном, транспортними засобами, зброєю та вибуховими пристроями) та основний склад активних безпосередніх виконавців злочину, тобто була сформована структура злочинного об’єднання, яка набувала змін в бік єдності та стабільності за мірою усталення зв’язків між учасниками.

Кожен учасник організованої групи усвідомлював характер своїх протиправних дій та дій інших членів злочинного угрупування, цілі які ставилися невстановленою на цей час слідством особою, мету створення та існування організованої групи, бажав досягнення єдиного умислу та сприяв настанню бажаного злочинного результату у вигляді вчинення злочину, який потребує ретельної і довготривалої підготовки.

В процесі утворення організованої групи в неї зорганізовувались особи, які усвідомлювали факт існування об’єднання людей для діяльності супротив існуючого державного устрою та правопорядку. Усвідомлюючи факт здійснення на території м. Києва протизаконної діяльності, такі особи своїм вступом до групи надавали тим самим згоду на участь у такому об’єднанні та реальність своїх намірів підтверджували певними діями в ході підготовки та вчинення злочину – умисного убивства.

У такий спосіб, протягом 2016 року, але не пізніше 15.07.2016, невстановленими на цей час слідством особами, на території м. Києва утворено організовану групу, до складу якої увійшла вказані особи особисто, Антоненко А.С., Кузьменко Ю.Л., Дугарь Я.С. та інші невстановлені на цей час слідством особи, об’єднані єдиним доведеним до всіх злочинним планом з чітким розподілом функцій, задля досягнення мети діяльності цього злочинного об’єднання – вчинення особливо тяжкого злочину, який потребує ретельної довготривалої підготовки – убивства Шеремета П.Г.

Так, невстановлені на цей час слідством особи, діючи як організатори та керівники зазначеної організованої групи, виконуючи взяті на себе функції з організації умисного вбивства, протягом 2016 року, але не пізніше 15.07.2016, довели до безпосередніх виконавців вчинення злочину (Антоненка А.С., Кузьменко Ю.Л. та інших невстановлених осіб) та пособників (Дугарь Я.С. та інших невстановлених осіб) інформацію щодо місця проживання Шеремета П.Г. – будинок № 12 по вул. Івана Франка в м. Києві, та транспортний засіб, яким користується останній – автомобіль марки «Subaru» моделі «XV» з номерним знаком «АА1273ЕЕ».

У подальшому, невстановлені на цей час слідством особи, діючи як організатори та керівники зазначеної організованої групи, виконуючи взяті на себе функції з організації умисного вбивства, протягом 2016 року, але не пізніше 15.07.2016, доручили шляхом надання розпорядження Дугарь Я.С. та іншим невстановленим на цей час слідством особам встановити точне місце паркування транспортного засобу, яким користується останній, та провести розвідку місця вчинення умисного вбивства на предмет визначення конспірованих маршрутів руху (підходу та відходу) виконавців, визначення місць знаходження зовнішніх камер відеоспостереження, які б могли зафіксувати виконавців вчинення злочину.

У подальшому, Дугарь Я.С., діючи умисно як пособник вчинення злочину у складі організованої групи, усвідомлюючи, що зібрана нею зазначена вище інформація буде використана виконавцями вчинення злочину (Антоненком А.С., Кузьменко Ю.Л. та іншими невстановленими особами) під час убивства Шеремета П.Г., передбачаючи настання суспільно – небезпечних наслідків у вигляді заподіяння смерті Шеремету П.Г. та бажаючи їх настання, 15.07.2016 близько 20 год. 00 хв. проходячи за маршрутом вул. Пирогова – вул. Богдана Хмельницького – вул. Івана Франка – вул. Ярославів Вал у м. Києві, здійснила розвідку прилеглих вулиць до будинку проживання Шеремета П.Г. (№ 12 по вул. Івана Франка) на предмет встановлення майбутнього маршруту руху виконавців вчинення злочину (підходу та відходу).

Крім того, Дугарь Я.С., діючи умисно як пособник вчинення злочину у складі організованої групи, усвідомлюючи, що зібрана нею зазначена вище інформація буде використана виконавцями вчинення злочину (Антоненком А.С., Кузьменко Ю.Л. та іншими невстановленими особами) під час убивства Шеремета П.Г., передбачаючи настання суспільно – небезпечних наслідків у вигляді заподіяння смерті Шеремету П.Г. та бажаючи їх настання, 18.07.2016 у період часу з 09 год. 51 хв. по 10 год. 10 хв. здійснила повторну розвідку прилеглих вулиць до будинку проживання Шеремета П.Г. (№ 12 по вул. Івана Франка) на предмет встановлення майбутнього маршруту руху виконавців вчинення злочину пройшовши за маршрутом вул. Івана Франка – вул. Липинського – вул. Богдана Хмельницького.

При цьому, Дугарь Я.С., діючи умисно як пособник вчинення злочину у складі організованої групи з тих же мотивів та метою, здійснила фіксування на камеру особистого мобільного телефону зовнішніх камер відеоспостереження по пройденому маршруту (в тому числі камери відеоспостереження на фасаді будинку № 5 по вул. Липинського).

Поряд з цим, невстановлені особи з числа пособників у складі організованої групи, діючи умисно, усвідомлюючи, що зібрана ними зазначена вище інформація буде використана виконавцями вчинення злочину (Антоненком А.С., Кузьменко Ю.Л. та іншими невстановленими особами) під час убивства Шеремета П.Г., передбачаючи настання суспільно – небезпечних наслідків у вигляді заподіяння смерті Шеремету П.Г. та бажаючи їх настання, у період з 15.07.2016 по 20.07.2016 шляхом проходження прилеглих до будинку проживання Шеремета П.Г. (№ 12 по вул. Івана Франка) вулиць, встановили постійне місце паркування транспортного засобу, яким користувався Шеремет П.Г. автомобіля марки «Subaru» моделі «XV» з номерним знаком «АА1273ЕЕ» – проїжджа частина вулиці Івана Франка у м. Києві напроти будинку № 12.

У подальшому, Дугарь Я.С. та інші невстановлені слідством особи, діючи умисно як пособники вчинення злочину у складі організованої групи, з тих же мотивів та метою, виконуючи розподілені організаторами функції, у період з 18.07.2016 по 20.07.2016 передали організаторам вчинення злочину інформацію про постійне місце паркування транспортного засобу, яким користувався Шеремет П.Г. автомобіля марки «Subaru» моделі «XV» з номерним знаком «АА1273ЕЕ» – проїжджа частина вулиці Івана Франка у м. Києві напроти будинку № 12, та «безпечний» для виконавців вчинення злочину маршрут руху (підходу та відходу).

Крім того, невстановлені на даний час слідством особи, протягом 2016 року, але не пізніше 02 год. 34 хв. 20.07.2016, діючи умисно у складі організованої групи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, з метою подальшого заподіяння смерті Шеремету П.Г., усвідомлюючи, що смерть Шеремету П.Г. буде заподіяно способом, небезпечним для життя багатьох осіб, у порушення зазначених вище вимог п. п. 1-8 Постанови Верховної Ради України від 07.06.1992 № 2471-XII «Про право власності на окремі види майна», п. п. 1-4, 9 Положення по дозвільну систему, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 576 та п. п. 2.8, 8.1, 8.2, 8.9 Інструкції «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС України від 21.08.1998 № 622, незаконно виготовили саморобний вибуховий пристрій у складі:

  1. електродетонатор ЕДП-р, вибухову речовину «гексоген» та вражаючі елементи (металеві циліндрики) протипіхотної міни МОН-50

  2. неодимові магніти та радіокерований механізм, який в подальшому у той же період передали виконавцям вчинення злочину – Кузьменко Ю.Л. та Антоненко А.С.

У свою чергу, Кузьменко Ю.Л. та Антоненко А.С., діючи умисно як співвиконавці вчинення убивства Шеремета П.Г. у складі організованої групи, на виконання розподілених організатором групи ролей, усвідомлюючи, що приведення у дію виготовленого раніше вибухового пристрою призведе до заподіяння смерті Шеремету П.Г. способом, небезпечним для життя багатьох осіб, протягом 2016 року, але не пізніше 02 год. 34 хв. 20.07.2016, у порушення зазначених вище вимог п. п. 1-8 Постанови Верховної Ради України від 07.06.1992 № 2471-XII «Про право власності на окремі види майна», п. п. 1-4, 9 Положення по дозвільну систему, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 576 та п. п. 2.8, 8.1, 8.2, 8.9 Інструкції «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС України від 21.08.1998 № 622, без передбаченого законом дозволу придбали, зберігали та носили незаконно виготовлений незаконно виготовлений вибуховий пристрій – саморобний вибуховий пристрій складовими елементами якого були: електродетонатор ЕДП-р, вибухова речовина «гексоген» масою 478, 4 грама у тротиловому еквіваленті та вражаючі елементи (металеві циліндрики) протипіхотної міни МОН-50, неодимові магніти та радіокерований механізм.

У подальшому, 20.07.2016 приблизно о 02 год. 15 хв. Кузьменко Ю.Л. та Антоненко А.С., діючи умисно з метою протиправного заподіяння смерті Шеремету П.Г. як співиконавці у складі організованої групи, усвідомлюючи, що застосовують спосіб вбивства, небезпечний для життя багатьох осіб, відповідно до розподілу ролей, визначених спільним злочинним планом, який був доведений до Дугарь Я.С. та іншим невстановленим особам, отримавши від зазначених вище співучасників, в тому числі Дугарь Я.С., інформацію щодо місцезнаходження автомобіля Шеремета П.Г. марки «Subaru» моделі «XV» з номерним знаком «АА1273ЕЕ» – проїжджа частина вулиці Івана Франка у м. Києві напроти будинку № 12, одягнувши при цьому засоби конспірації з метою недопущення фіксацій їх облич на камери відеоспостереження, прибули на вказане місце за «найбільш безпечним» від подальшого викриття правоохоронними органами маршрутом руху, встановленим у період 15.07.2016-20.07.2016 Дугарь Я.С. та іншими співучасниками: вийшли з дворів будинків на вул. Олеся Гончара, де через двори пройшли на вул. Ярославів Вал, звідти звернули на вул. Івана Франка та пройшли до будинку № 12.

Упевнившись, що автомобіль Шеремета П.Г. марки «Subaru» моделі «XV» з номерним знаком «АА1273ЕЕ» знаходиться на зазначеному місці, Кузьменко Ю.Л., приблизно о 02 год. 39 хв. діючи умисно як співвиконавець вчинення злочину у складі організованої групи, будучи поєднаною єдиним злочинним умислом з Антоненко А.С., Дугарь Я.С. та іншими невстановленими на цей час слідством особами з числа організаторів та пособників спрямованим на протиправне заподіяння смерті Шеремету П.Г., з тих же мотивів та метою, усвідомлюючи, що застосовує спосіб убивства небезпечний для життя багатьох осіб, встановила саморобний радіокерований вибуховий пристрій з масою вибухової речовини 478, 4 грама у тротиловому еквіваленті під днище автомобіля марки «Subaru» моделі «XV» з номерним знаком «АА1273ЕЕ» з зовнішнього боку, в проекції під місцем сидіння водія.

Після цього, Кузьменко Ю.Л. та Антоненко Ю.Л., виконавши розподілені на них організаторами функції, залишили місце паркування автомобіля Шеремета П.Г. за «найбільш безпечним» від подальшого викриття правоохоронними органами маршрутом руху, встановленим у період 15.07.2016-20.07.2016 Дугарь Я.С. та іншими співучасниками: з вул. Івана Франка звернули на вул. В. Липинського, в подальшому через двори повернулися на вул. О. Гончара, де через провулок Чеховський звернули в квартал між вулицями Бульварно – Кудрявська і О. Гончара.

У подальшому, з метою доведення злочинного умислу до кінця, невстановлена на цей час досудовим розслідуванням особа жіночої статі, діючи умисно як співвиконавець вчинення злочину у складі організованої групи, будучи поєднаною єдиним злочинним умислом з Кузьменко Ю.Л., Антоненко А.С., Дугарь Я.С. та іншими невстановленими на цей час слідством особами з числа організаторів та пособників спрямованим на протиправне заподіяння смерті Шеремету П.Г., з тих же мотивів та метою, усвідомлюючи, що застосовує спосіб убивства небезпечний для життя багатьох осіб, маскуючи своє обличчя перукою та сонцезахисними окулярами, маючи при собі рюкзак з заздалегідь поміщеним туди спортивним костюмом, та радіокерований пристрій приведення в дію саморобного вибухового пристрою, 20.07.2016 приблизно о 07.00 прибула на вул. Івана Франка та на території занедбаного будинку № 17, де переодягнулася в спортивний костюм з метою унеможливлення її подальшої ідентифікації правоохоронним органами.

Після цього, близько 07 год. 21 хв. 20.07.2016 зазначена невстановлена особа жіночої статі, діючи умисно з тих же мотивів та метою, використовуючи зібрану Дугарь Я.С. та іншими співвиконавцями вчинення злочину інформацію про стиль та спосіб життя потерпілого (час виїзду на роботу, тощо) підійшла до будинку проживання Шеремета П.Г. та розпочала візуальне спостереження з метою переконатися у тому, що останній (Шеремет П.Г.) особисто сяде у власний транспортний засіб, під який Кузьменко Ю.Л. приблизно о 02 год. 39 хв. цього ж дня встановила саморобний вибуховий пристрій.

У подальшому, зазначена невстановлена особа  жіночої статі упевнившись в особі Шеремета П.Г., який вийшов з вхідних дверей будинку № 12 по вул. І. Франка та сів до салону власного автомобіля «Subaru XV», номерний знак АА1273ЕЕ, повернулась до занедбаного будинку № 17 по вул. І. Франка, звідки продовжувала вести візуальне спостереження за рухом вказаного автомобіля, який почав рух в напрямку перехрестя вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка.

У подальшому, 20.06.2016 о 07 год. 39 хв., невстановлена на цей час слідством особа жіночої статі, діючи умисно як співвиконавець вчинення злочину у складі організованої групи, будучи поєднаною єдиним злочинним умислом з Кузьменко Ю.Л., Антоненко А.С., Дугарь Я.С. та іншими невстановленими на цей час слідством особами з числа організаторів та пособників спрямованим на протиправне заподіяння смерті Шеремету П.Г., з тих же мотивів та метою, усвідомлюючи, що застосовує спосіб убивства небезпечний для життя багатьох осіб, за допомогою радіокерованого механізму привела у дію саморобний вибуховий пристрій, який Кузьменко Ю.Л. о 02 год. 39 хв. цього ж дня встановла під днище автомобіля марки «Subaru» моделі «XV» з номерним знаком «АА1273ЕЕ». Унаслідок приведення в дію саморобного вибухового пристрою автомобіль, у якому знаходився Шеремет П.Г. вибухнув.

Після вибуху невстановлена на цей час слідством особа жіночої статі переодягнулася та покинула місце злочину.

В результаті вибуху автомобіля марки «Subaru» моделі «XV», н.з. АА1273ЕЕ, Шеремету П.Г., який знаходився в салоні, були спричинені наступні ушкодження:

А) множинні осколкові вогнепальні поранення верхніх та нижніх кінцівок:

– на верхніх кінцівках множинні рани (овальної форми з нерівними осадженими краями, що не зводяться за рахунок дефекту «мінус-тканина» в центрі, а також щілиноподібної форми з нерівними неосадненими краями, дещо вивернутими назовні): на передній поверхні правого передпліччя по центру та по внутрішньому краю в верхній третині у кількості п’ятнадцяти; на передній поверхні правого передпліччя в середній та нижній третинах у кількості чотирнадцяти; на задній поверхні правого передпліччя в нижній третині у кількості чотирьох; на тильній поверхні правої кисті між 1-ю та 2-ю а також між 2-ю та 3-ю п’ясними кістками у кількості трьох; на долонній поверхні правої кисті в проекції 1-ї та 2-ї п’ясної кісток у кількості двох; одна на долонній поверхні проксимальної фаланги 2-го пальця на правій кисті; одна на задній поверхні лівого плеча в нижній третині; одна на лівому передпліччі по задній поверхні в верхній третині; на задній поверхні лівого передпліччя в нижній третині у кількості двох. Ранові канали від усіх цих ран переважно направлені знизу вверх, дещо ззаду наперед, деякі справа наліво, інші зліва направо, ушкоджуючи за своїм ходом м’які тканини, праву ліктьову та праву променеву кістки, деякі з них з’єднуються та пересікаються між собою, частина з них закінчується в м’яких тканинах, в яких виявлені множинні металеві сторонні тіла. Глибина ранових каналів становить від 1 см до 18 см.

– на нижніх кінцівках множинні рани (за морфологією аналогічні вищевказаним): одна на задній поверхні правого стегна від середньої до нижньої третини; на передній та внутрішній поверхні правого стегна в верхній та середній третині у кількості семи; на задній та внутрішній поверхні правої гомілки в верхній третині у кількості чотирьох. Ранові канали від усіх цих ран переважно направлені знизу вверх, дещо ззаду наперед, справа наліво, інші зліва направо, ушкоджуючи за своїм ходом м’які тканини, деякі з них з з’єднуються та пересікаються між собою, частина з них закінчується в м’яких тканинах, в яких виявлені множинні металеві сторонні тіла. Глибина ранових каналів становить від 2 см до 25 см.

– поширений дефект тканин з розривом стегнової артерії та вени, з ушкодженням стегнової та малогомілкової кісток, з рвано-забійною раною на лівій нозі від середньої третини стегна до нижньої третини гомілки, що охоплює задню та бічні поверхні, з розміщенням підшкірно-жирової клітковини по границі дефекта, з розривами м’язів (профарбованих в яскраво-червоний колір, та з накладанням маслянистої сіро-чорної речовини).

  1. B) ділянки жовто-коричневого кольору, з чіткими межами, пергаментної щільності, з ділянками вспучування епідермісу в центрі, що має обвуглені чорні краї:, на передній поверхні живота справа, від реберної дуги до мезогастральної ділянки; від пахової ділянки справа до середньої третини правого стегна, охоплюючи передню та внутрішню поверхні (термічні опіки 3-го ступеня), загальною площиною понад 15% від усієї поверхні тіла.

Г) забійна (з нерівними осадженими краями, гострими кінцями, що з’єднані тканинними перетинками в дні та горбисті стінки) рана на обличчі в лобній ділянці справа; дрібні різані (з рівними, дещо осадженими краями, гострими кінцями, та відносно рівними стінками) рани: в ділянці голівки, тіла та хвоста правої брови, а також в ділянці голівки лівої брови; на верхній повіці правого ока; в лівій виличній ділянці; на лівій щоці; на передній поверхні шиї справа в верхній та середній третинах; на задній і зовнішній поверхні лівого плеча в верхній та середній третинах; множинні садна та синці: на задній та зовнішній поверхні лівого плеча та передпліччя; на задній, передній та внутрішній поверхням правого стегна та гомілки; по всім поверхням лівого стегна та лівої гомілки; множинні подряпини на задній та зовнішній поверхні лівого плеча в середній та нижній третинах.

Д) нерівномірність кровонаповнення внутрішніх органів; смугасті крововиливи під ендокардом лівого шлуночка серця (плями Мінакова).

Смерть Шеремета П.Г. настала від вибухової травми: множинних осколкових поранень верхніх та нижніх кінцівок з ушкодженням м’яких тканин, кісток, крупних судин, з крововтратою і шоком.

Своїми спільними та узгодженими діями Антоненко А.С.,
Кузьменко Ю.Л., Дугарь Я.С. та невстановлені досудовим розслідуванням особи, які діяли у складі організованої групи, вчинили умисне вбивство Шеремета П.Г.

Читайте також у розділі новини: 

Суд зобов’язав ДБР розслідувати злочин слідчих проти Антоненка

Антоненко під вартою. Апеляційний розгляд не відбувся через хворобу судді

Офіційна заява захисту Андрія Антоненка

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply