Платникам єдиного податку 3 групи – хрещенський сюрприз від податківців

Платники єдиного податку 3 групи, доходи яких у 2015 році перевищили 5 мільйонів,  в 2016 році не можуть перебувати на спрощеній системі.

Таке роз’яснення надала Державна фіскальна служба листом  №1527/7/99-99-17-02-02 від 18.01.2016 за підписом голови Р.М.Насірова.

Попри деякі очікування платників єдиного податку 3 групи, які у 2015 році перевищили 5 млн, але не перевищили 20 млн і сподівалися, що відлік доходів для застосування нового граничного значення почнеться знову, з першого січня такі підприємці змушені будуть перейти на загальну систему оподаткування.

Позиція ДФС у цьому випадку цілком узгоджується з нормою пункту 292.16 статті 292 Податкового кодексу України (надалі — Кодекс), згідно з якою право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку. Ця норма відсилає нас до доходів попереднього року, у порівнянні з їх граничними значеннями, що діють у поточному році.

Про це директор СЕНС Леонід Маслов повідомляв на своїй сторінці в Facebook (див. відповідь на коментар Андрія Полішопа) задовго до набрання чинності змінами до Кодексу.

Дуже неприємним є те, що такі роз’яснення податківці публікують майже у третій декаді січня, коли нормальні платники з діючими свідоцтвами вже отримали доходи і ризикують непередбачувано сплатити з них купу податків, можливо навіть включаючи ПДВ.

Нагадаємо, що зміни до Кодексу були оприлюднені 31.12.15, і набрали чинності 01.01.16, що надало можливість всім зацікавленим особам ознайомитися з ними і скорегувати свої бізнес-плани протягом новорічної ночі.

Читати також:

Нові податки 2016 (Офіційний текст Закону 909-VIII PDF)

Блиск і злидні верховних суддів

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply