Цього року податківці не зможуть позбавити вас статусу платника ПДВ

З 1 січня 2016 року контролюючий орган не зможе в односторонньому порядку анулювати реєстрацію платника ПДВ з приводу відсутності останнього за своїм місцезнаходженням.

Раніше найбільш розповсюдженою підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ без згоди такого платника був підпункт ж) пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України, тобто в наявність в ЄДР запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. Цей пункт надавав безліч можливостей для спотворення зазначеної підстави “анулювання свідоцтва” і  викликав багато зловживань з боку податківців, пов’язаних з руйнуванням чесного бізнесу.

Змінами, які були внесені Законом № 909-VIII від 24.12.15 і набрали чинності з 1 січня 2016 року цей пункт виключено.

Наразі єдиною підставою для анулювання реєстрації платника ПДВ без його згоди залишається лише підпункт г) пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України, тобто відсутність відповідних оборотів протягом 12 місяців поспіль.

Детальний огляд про суттєві зміни в податковому законодавстві в 2016 році читайте в нашій статті Податкове законодавство 2016. Огляд змін

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply