Два авторитети. Верховний Суд поставив крапку у справі Еміль і Нарік v. Бутусов

Адвокати СЕНС остаточно виграли третю з п’яти справ у протистоянні “Нарік проти Бутусова”.

На закритому засіданні 30 липня Верховний Суд повністю задовольнив касаційну скаргу адвоката Галенченка в інтересах головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова. Постановою колегії з п’яти суддів  (суддя-доповідач пані Журавель В. І.) скасовано усі судові рішення у справі № 200/20351/18, якими раніше були задоволені вимоги Арутюняна Е.К. та Петровського О.В., відомих в певних колах як “Еміль” і “Нарік” про про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди 357408 грн за публікацію в Facebook.

У задоволенні позову Арутюняна Е.К. та Петровського О.В. до Бутусова Ю.Є. про визнання інформації недостовірною, її спростування та відшкодування моральної шкоди відмовлено. Стягнуто сумарно з Арутюняна Е.К. та Петровського О.В. на користь Бутусова Ю.Є. судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 6 343,20 грн та за подання касаційної скарги у розмірі 8 457,60 грн. 

Раніше пан Петровський подав загалом 5 позовів до журналістів, де відповідачем названий Юрій Бутусов і Цензор.НЕТ. Він обурювався висловлюваннями в Facebook, які стосувалися його минулого, і не бажав, щоб його називали “кримінальним авторитетом”. Справи розглядалися районними судами Дніпра, де пан Петровський має певний вплив, і усі рішення були ухвалені на його користь, переважно, без відома відповідача. Для розгляду справ у Дніпрі сторона позивача штучно підшукувала підставних співвідповідачів – жителів Дніпра, які нібито робили перепости образливої інформації про кримінальних авторитетів.

Наші спеціалісти зголосилися поборотися за свободу слова на боці Юрія Бутусова на стадії, коли усі п’ять процесів були програні в першій інстанції. 

5 грудня 2019 року Дніпровський апеляційний суд (суддя -доповідач – Свистунова О.В,) скасував перше рішення на користь пана Петровського та повністю відмовив йому в позові.

Детальніше за посиланням

04 червня 2020 року Дніпровський апеляційний суд (суддя -доповідач – Красвітна  Т. П.)  ухвалює аналогічне рішення і відмовляє в позові пану Петровському щодо іншої публікації Юрія Бутусова.

Сторона позивача ці рішення апеляціних інстанцій не оскаржувала.

Однак, на жаль, прикро, найперша постанова апеляційної інстанції (головуюча Демченко Е.Л.) від 5 листопада 2019 року була ухвалена аж ніяк не на нашу користь. Апеляція зменшила суму стягнення з 357,4 тис до 20 тис грн, в решті залишила без змін рішення Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська про захист честі і гідності панів Арутюняна (“Еміль”) та Петровського (“Нарік”). Отже, рішення набрало законної сили і підлягало виконанню. Довгий час ми перебували у стані невизначеності і тревоги, і так і не наважились видаляти пост або друкувати спростування, хоча формально були зобов’язані це робити.

Ми чекали цієї постанови і зрештою це трапилось, з чим вітаємо Юрія Бутусова і усіх, хто підтримує свободу слова в нашій країні.

Такі авторитетні особи як пан Петровський і пан Арутюнян мають повне право іменуватися “авторитетами”.

Читайте також інші статті: 

Суддя Писанець підкидає доказ у справу

Імітація правосуддя, або як проходить судовий процес по справі Шеремета.

Діло Шеремета. Наявні трафіки підтверджують версії захисту. Документ.

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply