Електронний позов. Будемо судитися по email.

Господарський суд Харківської області почав приймати позови в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

Господарський суд Харківської області (суддя Светлічний Ю.В.) вперше порушив провадження за позовною заявою, яка надійшла до суду каналами електронного зв’язку і була підписана електронним цифровим підписом.

Про це повідомляється на офіційній сторінці судової установи в мережі інтернет.

Заява надійшла з електронної адреси, зареєстрованої в системі обміну електронними документами в рамках проекту «Електронний суд».

Провадження у даній справі відповідно чинного ГПК України ведеться в традиційній паперовій формі.

За допомогою системи «Електронний суд» сторони процесу мають можливість як направляти документи до суду, так і отримувати копії процесуальних документів електронною поштою.

Спеціалісти  СЕНС Консалтинг також ідуть в ногу з часом і використовують в роботі всі можливі сучасні засоби спрощення спілкування з судами –  систему обміну електронними документами, участь в судових засіданнях у форматі відеоконференції, сплату судового збору онлайн тощо.

Є надія, що невдовзі настане той час, коли судочинство, принаймні господарське, повністю перейде в електронну (безпаперову) форму. Це безсумнівно буде значний крок уперед, адже спростить доступ до правосуддя, здешевить і прискорить процес судочинства та зробить спілкування учасників судового процесу з судом більш зручним, швидким та комфортним.

Читайте також: 

Краматорське безглуздя. Суддя дозволила обшук бійця АТО завдяки його контузії.

Крим наш! Підозрюваний Павло Долженко (Крим) звільнений з-під варти.

Декомунізація по фіскальному. Штраф за перейменовану вулицю.

 

Published by: Ірина Шрамко

Leave a Reply