У справі Антоненка Дугарь Кузьменко вручено обвинувальний акт

Сьогодні, 18 серпня, підозрюваним Андрію Антоненку, Яні Дугарь і Юлії Кузьменко вручено обвинувальний акт разом з реєстром матеріалів досудового розслідування.

Це означає, що досудове розслідування закінчено і найближчими днями справа буде передана до Шевченківського районного суду міста Києва.

Відповідно до норм статті 314 КПК України підготовче засідання призначається на пізніше п’яти днів з дня надходження обвинувального акта. Під час підготовчого засідання, зокрема, суд буде знов обирати запобіжний захід обвинуваченим.

В цілому обвинувальний акт не містить жодних нових відомостей у порівнянні з новими підозрами, пред’явленими фігурантам 22 травня. Вони усі обвинувачуються в умисному вбивстві особливо небезпечним способом за попередньою змовою, пошкодженні майна, незаконному поводженні з вибухівкою.

За фабулою обвинувачення  невстановлені особи, діючи з ряду особистих мотивів, вирішили створити у суспільстві резонансну подію – убивство однієї з публічних осіб. Об’єктом злочинного посягання було визначене життя та здоров’я журналіста Шеремета Павла Григоровича. Ці невстановлені особи підшукали співучасників вчинення злочину “з волонтерських груп населення”, керучись критеріями: схильність до насильницьких дій і низькі морально-психологічні якості. На вказану пропозицію з особистих мотивів “відкликнулися” (так в тексті) обвинувачені. Особисті мотиви обвинувачених полягали в підтримці ідеї невстановлених організаторів, створення у суспільстві вкрай резонансної події з метою подальшої провокації численних акцій протесту.

Яна Дугарь здійснювала розвідку 15 та 18 липня заради встановлення майбутнього маршруту руху виконавців вчинення злочину (підходу та відходу). Юлія Кузьменко у супроводі Андрія Антоненка в ніч з 19 на 20 липня 2016 року прікріпили саморобний вибуховий пристрій під водійське сидіння автомобіля жертви, а наступного ранку невстановлена слідством особа жіночої статі привела в дію вибуховий механізм.

Повний текст документів доступний тут

Читайте також інші новини:

Два авторитети. Верховний Суд поставив крапку у справі Еміль і Нарік v. Бутусов

Суддя Писанець підкидає доказ у справу

Імітація правосуддя, або як проходить судовий процес по справі Шеремета.

Published by: Леонід Маслов

Leave a Reply